• finecoaching

Sevmek İçin Neye İhtiyacın Var

Kendinizi, ailenizi, sevgilinizi, arkadaşınızı, komşunuzu, o garip yabancıyı, aynı görüşü paylaşmadığınız insanları, bazen nefret ettiklerinizi, kıskandığınız kişileri… sevmek için neye ihtiyacınız var?


Sevmek zorunda olmadığınızı düşünebilirsiniz. Yazı, sevmediğiniz insanların kendiniz hakkında ipucu verdiği görüşüne göre ilerliyor. Bunu düşünerek okuyup okumayacağınıza karar verebilirsiniz.😊


O insanların hangi özellikleri, davranışları, sözleri sizi rahatsız ediyor, üzüyor, kırıyor… üzerine düşünebilirsiniz isterseniz, bir kağıda yazabilirsiniz.


”İçeride ne varsa, dışarıda o vardır.” diyor Tanrılar Okulu’nda. Birçok felsefede olan birlik inancını destekler nitelikte. Koç bakış açısıyla da “O kişide gördüklerinden hangilerini kendinde görüyorsun?” diye sorarız. Hangilerini görüyorsanız yine kağıda not alabilirsiniz.

Hemen cevap bulamayabilirsiniz, önemli değil. Sadece, sorun ve düşünün bakalım ne olacak?Photo by Amy Shamblen on Unsplash


Bu soru, gerçek bir öz sevgiye ulaşmanın anahtarı, hayat boyu kullanabilirsiniz. Başkalarında görmeye dayanamadıkların, sevmediklerin içinde sevilme ihtiyacı olan zerrelerinin sesi…

Belki onlara kulak verirsin.


Neye ihtiyacın var sevmek için?

Sabırlı olmaya, kendini takdir etmeye, şefkatli olmaya… doğru cevabı sen verebilirsin. Cevabından nasıl faydalanabileceğini düşünebilirsin.


Her birimiz farklıyız. Her birimiz aynı tabloda ayrı bir rengiz. Birlikte, özümüzde çok güzeliz. Görmek için ışığa ihtiyacımız var. Önce kendi içimizde, böylece dışarıda.


Sevgilerimle, İyi haftalar.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör