website5.jpg

KOÇLUK

Finecoaching olarak öz şefkat, öz sevgi, öz güven, öz disiplin, hayır diyememe gibi kişisel alan konularında ya da müşterilerin hayatlarında geliştirmek istedikleri herhangi bir alanda koçluk yapıyoruz.

 

Görüşmelerimizde 360 derece yaşam alanı taraması yapıyor ve danışanlarımızın her alanda gelişim imkanlarını görmelerini sağlıyoruz.

Mesleğimiz, 22/5/2013 tarihli resmi gazetede "Koç, ilgili yasal süreçler, kalite normları ve hizmet prosedürleri çerçevesinde; koçluk süreçlerinin iş organizasyonu ve süreç başlatma faaliyetlerini gerçekleştiren, koçluk sürecini yürüten ve bireysel mesleki gelişimini sağlayan nitelikli kişidir. Koç, müşterilerin kişisel ve profesyonel potansiyelini gerçekleştirmeye yönelik farkındalık, gelişim ve çözüm seçeneklerini artırıcı ve bu yönde destekleyici çalışmaları yürütür." olarak tanımlanmıştır. 

Koçluk kişinin kendini anlamasını ve istediği hedefe kolaylıkla ilerlemesinde kullanacağı etkili sistemlerden biridir. 

Araştırmalar koçluk alan kişilerin istekleri ölçüsünde yaşam kalitelerini artırdıklarını gösteriyor.*

Kaynak: THE IMPACT OF LIFE COACHING ON GOAL ATTAINMENT, METACOGNITION AND MENTAL HEALTH, ANTHONY M. GRANT on Social Behavior and Personality: An International Journal, 31(3), 253–263. ⁠